Szkolenia

7

cze

30 maja 2014 roku w Słupsku na Zamku Książąt Pomorskich odbyło się jubileuszowe X Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej – Wielokulturowe Pomorze – Dawne, obecne, wyśnione...

Forum odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Słupska, Starosty Powiatu Słupskiego oraz Wójta Gminy Kobylnica.

Szczegółowy program TUTAJ

Czytaj więcej.

14

kwi

Dnia 08.04.2014 r. w sali audytoryjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych z władzami samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi powiatu bytowskiego.

Czytaj więcej.

17

cze

12-16 czerwca 2013 roku we Lwowie na Ukrainie odbyła się Wizyta Studyjna nauczycieli, metodyków i konsultantów CEN w Koszalinie i ODN w Słupsku.


Pierwszego dnia odbyło sie spotkania w nauczycielami polskich szkół we Lwowie oraz z pracownikami Obowdowego Instytutu Podyplomowej Edukacji Pedagogicznej we Lwowie. Uczestnicy wizyty zapoznali się z warsztatem pracy Instytutu. 

Czytaj więcej.

11

cze

Panie Ł. Pałubicka, M. Hanasko i L. Wasielewska wraz z grupą uczniów SP 5 i G1 uczącą się języka kaszubskiego i języka ukraińskiego, uczestniczyły w IX  Słupskim Forum Edukacji Regionalnej, które odbyło się 05.06.2013 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kobylnicy. Forum zorganizowała pani Grażyna Przybylak, konsultant ds. historii i edukacji regionalnej w ODN w Słupsku.

Czytaj więcej.

13

maj

13 maja 2013 roku L. Wasielewska uczestniczyła w Seminarium Regionalnym P21 pt."Dokąd zmierzamy w wychowaniu przedszkolnym - w poszukiwaniu wartości w edukacji małego dziecka w XXI wieku".  Projekt edukacyjny „P21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku” będzie realizowany do 2015 na terenie całej Polski. Seminarium odbyło się w Słupsku a prowadzili je panowie: Arkadiusz Hornik. Piotr Kaja i Andrzej Peć.

Czytaj więcej.

4

kwi

W 2011 roku stowarzyszenie przystąpiło do projektu "Wolontariat 50+. Pomorskie - razem w działaniu!". W spotkaniach uczestniczyła L. Wasielewska.

Czytaj więcej.

22

sie

16.05.2014r.w Białym Borze odbyła się konferencja naukowa poświęcona 200-nej rocznicy urodzin wielkiego poety ukraińskiego, Tarasa Szewczenki. Wśród wielu zaproszonych gości byli także członkowie stowarzyszenia i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie, pani wicedyrektor Lucyna Wasielewska oraz panie Anna Łagocka i Mirosława Hanasko.

Czytaj więcej.

22

sie

W czwartek 14.11.2013 roku odbyła się XII Konferencja Kaszuboznawcza przygotowana przez Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie, Zakład Antropologii Literatury i Badań Kaszubsko-Pomorskich Akademii Pomorskiej w Słupsku,

Czytaj więcej.

22

sie

15-16 listopada 2013 roku w Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu odbyło się Bytowskie Forum Animatorów Kultury dotyczące identyfikacji, wizualizacji i rozwiązywaniu problemów w kulturze. Organizatorami forum była Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi,

Czytaj więcej.

22

sie

30 lipca 2013 roku prezes stowarzyszenia uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku, którego tematem było "Budowanie i zarządzanie zespołem". Szkolenie prowadziła pani Dorota Kołodziejczak.

Archiwum Szkolenia